Zimní závod 2023 27 LedenLed 2023 21:00 - 29 LedenLed 2023 12:00

Vážení přátele,

rádi bychom vás pozvali na Zimní závod, který proběhne ve dnech 27. - 29. 1. 2023 v lesích okolo Lipnice nad Sázavou. V pátek je od 19:00 v Okrouhlici zamluvena hospoda Na Staré poště https://mapy.cz/s/cukotorofo Briefing v ní proběhne v 21:00, takže prosím dorazte do této doby. Z pátku na sobotu se bude po menším půlnočním přesunu nocovat v terénu.  Pravidla zůstávají až na drobné změny stejná.

PRAVIDLA:

Povolené a doporučené nedobové vybavení: Mapa: Klub českých turistů č. 46 – Havlíčkobrodsko, dále v pátek při briefingu obdrží každý závodník vytištěnou mapu s prostorem závodu.
Kompas, hodinky, píšťalka, mobil, papír a tužka,
peněženka, případně léky a pod.

VYHLÁŠENÉ KATEGORIE:

Stará doba do roku 1890: jednotlivci a družstva
Nová doba
od roku 1890současnost: jednotlivci a družstva

Závodníci se musí s celou svojí výbavou pěšky dostat na určená stanoviště. Od startu do cíle mají k dispozici pouze věci, které si sami nesou. Na vybraných stanovištích bude k dipozici voda, grog a svařák.

Při pátečním briefingu družstvo či jednotlivec ohlásí, jakou dobu reprezentuje, jaké úlevy požaduje. Dále proběhne rozlosování pořadí startu závodníků, pokud organizátor neurčí jinak.
Účastníci se také dozví polohu prvního stanoviště, kam mají v sobotu dojít a obdrží kartičku kam mu rozhodčí napíše čas startu a čas v cíli (u družstev čas
toho, kdo přijde poslední) a jak uspěl/li na jednotlivých stanovištích.

JE ZAKÁZÁNO: cizí pomoc, vstup do budov, jiná doprava než vlastní nohy, dovoz čehokoliv na stanoviště rozhodčími nebo nesoutěžícími (výjimku může povolit hlavní rozhodčí), spolupráce mezi jednotlivci a družstvy vedoucí k velkému zvýhodnění některého z nich.

Podmínky akce kladou vysoké nároky na schopnosti každého účastníka. V případě, kdy se závodník rozhodne v soutěži nepokračovat, je povinen co nejdříve informovat organizátory, kteří dle možností zajistí jejich přepravu do základního tábora.

Za zahraniční účastníky zodpovídá ten, kdo je na závod pozval. Tedy za to, že znají a rozumí pravidlům a že je vědomě nebudou porušovat. Dále minimálně měsíc před konáním závodu kontaktuje organizátory ohledně doladění detailů. (Jaký jazyk budou používat ke komunikaci s organizátory a pod.) U zahraničních účastníků je povinné, aby měli po celou dobu akce funkční telefon, se kterým budou schopni v Čechách telefonovat.

Organizátoři mají právo, v případě potřeby, upravit pravidla.
Při nejasnostech kontaktujte někoho z organizátorů, pokusíme se vám vše vysvětlit.

Pokud máte zájem se závodu účastnit, napište na majl: feyfrlikova@seznam.cz , pokud by se něco změnilo a vy se nemohli účastnit, prosím informujte o tom na zmíneném majlu. Díky tomu budeme schopni zajistit dostatečnou kapacitu hospody na briefingu a dostatek teplých nápojů na stanovištích, spolu s materiály pro závodníky.

PENALIZACE ZA NEDOBOVOU VÝBAVU:
Dobově neodpovídající boty s koženou podrážkou +
30 minut.
Dobově neodpovídající boty s gumovou podrážkou + 120 minut.
Nedobová výbava na spaní + 1
20 min.
Ostatní nedobové vybavení +0 - + 60minut, bude posuzováno individuálně.

Povinná výstroj
Všeobecně: dobový oděv a výbava pro dlouhodobé přežití v divočině odpovídající danému období.

Stará doba

Jednotlivci: nůž, sekera, dlouhá střelná zbraň + 10 nábojů/palná zbraň + 10 nábojů/ oštěp, výbava na rozdělání ohně.
Družstva: (2-5 členů) - nůž a sekera každý, střelná zbraň/oštěp - více než 1/2 členů (u dvoučlenných družstev je povolena výjimka - 1 dlouhá střelná zbraň). Za znalost pravidel odpovídá ten, kdo družstvo přihlásí na briefingu. Závod musí dokončit minimálně polovina družstva.

Nová doba

Dlouhá střelná zbraň všichni(nemusí být funkční) + deset nábojů . Zbraně podléhající zbrojnímu zákonu s příslušnými doklady. Symbolika na uniformách ze světových válek, dle zákona (minimálně přelepené), zákon platí pro všechny. Za znalost pravidel odpovídá ten, kdo se sebe či družstvo na briefingu přihlásil. U družstva musí závod dokončit minimálně polovina družstva.

 • Civitas-Pragensis
  Organizátor Zimní závod 2023
Event start in Event end in Událost již proběhla
 • 0

  days

 • 0

  hours

 • 0

  minutes

 • 0

  seconds

Uložit do Google kalendáře
 • Program
 • Hosté
 • Účast
 • Předpověď
 • Komentáře

Pro toto místo v současné chvíli nejsou dostupná data

Zpráva o počasí

Dnes stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Vítr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Vlhkost stec_replace_current_humidity %

Pocitově stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Předpověď

Datum

Počasí

Teplota

stec_replace_5days

Dalších 24 hodin

Funguje díky openweathermap.org